sobota, 4 lutego 2017

Gotowanie za głosowanie #34

Zdrowo się odżywiając nie musimy rezygnować ze swoich ulubionych smaków, wręcz przeciwnie moja kuchnia stała się wtedy jeszcze bardziej urozmaicona, a eksperyment teraz znacznie częściej się w niej pojawia, dlatego tym razem postanowiłam trochę uzdrowić tarty, które bardzo lubię. Tym oto sposobem mam dla Was trzy dość różnorodne i nietypowe pomysły, każdy na zupełnie innym spodzie. Mogą one stanowić doskonałą opcję na obiad lub kolację w towarzystwie lekkiej sałatki z winegretem.

Oto moje propozycje:
 • Tarta jaglana z cukinią i kurczakiem – kasza jaglana bardzo często występuje w mojej kuchni w różnych postaciach, tym razem stanie się podstawą spodu tarty, który zostanie wypełniony masą jajeczno-jogurtową z kurczakiem i cukinią. 
 • Pełnoziarnista tarta z warzywami – tutaj bazę spodu stanowi kruche pełnoziarniste ciasto, które zostanie wypełnione, podobnie jak w tarcie jaglanej, masą jajeczno-jogurtową i sporą ilością warzyw. Oczywiście fani mięsa będą mogli wzbogacić ją o kurczaka lub indyka.
 • Tarta z cieciorki z burakiem i fetą – to kolejny sposób na wykorzystanie cieciorki gotowanej lub tej z puszki. Ten nietypowy spód zostanie wypełniony dodatkiem buraków i sera feta. 
Na którą tartę macie ochotę w tym miesiącu?

Swoje głosy możecie oddawać do 10.02.2017 do godz. 23:59. Ankietę zamieszczam poniżej.


Ankietę dostarczyły profilki.pl

9 komentarzy:

 1. tarta jaglana :) chętnie poznam przepis!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybieram propozycję numer dwa. Muszę koniecznie zrobić jakąś tartę... daaawno nie robiłam ;) Pozdrawiam, miłego sobotniego wieczorku życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie 3 propozycje mi się podobają - chętnie poznam tartę z cieciorki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tarta z warzywami brzmi dla mnie najpyszniej ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Głos oddany :) Wybieram tartę numer 2 :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tarta z cieciorki zaciekawiła nas najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tarta z cukinią. Pięknie proszę :)

  OdpowiedzUsuń

Podpisz się pod komentarzem, jeżeli jesteś Anonimowy:)