środa, 4 stycznia 2017

Gotowanie za Głosowanie #33

W Nowym Roku zamierzam kontynuować naszą tradycję z akcją Gotowaniem za Głosowanie. Na styczeń wybrałam dla Was opcje z kaszą jaglaną w nietypowym słodkim wydaniu, a przede wszystkim zdrowym! Jeżeli do tej pory wydawało Ci się, że kasza jest dobra jedynie jako dodatek do obiadu, to mam nadzieję, że uda mi się Ciebie przekonać jej innego zastosowania np. do ciasta lub budyniu jaglanego.

Oto moje propozycje:
 • Ciasto jaglane z owocami – spód i kruszonka przygotowane z kaszy jaglanej, a środek wypełniają Wasze ulubione owoce np.  leśne. Chętni na kawałeczek?
 • Jaglana szarlotka – obok ciasta z jabłkami nie potrafię przejść obojętnie, dlatego to kolejna propozycja na jego uzdrowienie, która czeka u mnie dość długo na zrobienie. Podobne ciasto miałam kiedyś okazję spróbować i było naprawdę świetne. Macie ochotę na kawałek pysznej i zdrowej szarlotki?
 • Jaglane bounty – jak wiecie do kokosowych smaków mam ogromną słabość. Nadzienie przygotowane z kaszy jaglanej i wiórków kokosowych, a całość oblana gorzką czekoladą. Kilka składników, a można wyczarować coś prostego.
 • Budyń jaglany – któż z nas nie lubi domowego budyniu, podanego np. w towarzystwie owoców lub sosu czekoladowego? A gdyby tak przygotować go z kaszy jaglanej w formie zdrowego śniadania? Dla mnie bajka.
Swoje głosy możecie oddawać do 13.01.2017 do godz. 23:59. Ankietę zamieszczam poniżej.Ankietę dostarczyły profilki.pl

11 komentarzy:

 1. Jaglana szarlotka - zdecydowanie :) Ulubione ciasto mojego Taty. Koniecznie chciałabym zrobić w wersji jaglanej. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaglaną szarlotkę poproszę. Może coś podpatrzę, bo ja również chcę taka upiec. Już kaszę mam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zagłosowanie! Bardzo jestem ciekawy tego jaglanego bounty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bouty brzmi intrygująco, zatem głos oddany :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaglane z owocami nas zaintrygowało :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ciekawa smaku szarlotki:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. o matko teraz to bym wszystko chciała :O

  OdpowiedzUsuń
 9. jednak szarlotka :)

  OdpowiedzUsuń

Podpisz się pod komentarzem, jeżeli jesteś Anonimowy:)