piątek, 1 marca 2013

Gotowanie za głosowanie #3

Któż z nas nie lubi jedzenia typu fast food? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że jest niezdrowe i kaloryczne, ale i tak zdarza się nam po nie sięgnąć. Przygotowane w domu posiada wiele zalet. Do najważniejszych z nich z pewnością należy fakt, że wiemy co jemy. Poza tym możemy je dowolnie urozmaicić, co mnie bardzo cieszy. Dzięki temu nasz hamburger czy hot-dog nie musi być zwykły, a wręcz przeciwnie, możemy pokazać jego nowe oblicze.  I takie właśnie są dzisiejsze propozycje! Wiem, że niektóre dania typu fast food są już na moim blogu, np. pizza, nuggetsy. Trochę się nagłowiłam, co Wam dać do głosowania, by się nie powielać. Jednak moja burza mózgów, spowodowała, że musiałam potem wręcz wybrać te najlepsze. Tak oto zapraszam teraz do głosowania. Jestem ciekawa, na co macie największą ochotę, gdyż do tej pory mnie zaskakiwaliście. Przez długi czas potrafiła dominować dana pozycja, która potem albo się zmieniała w inną albo wygrywała minimalnie. Ciekawe, jak będzie tym razem.

Po krótce chciałabym także lekko opisać Wam dzisiejsze propozycje, z tego względu, że ta akcja nie zawsze ma na celu tylko odtworzenie fast food’a, a wręcz przeciwnie mam ochotę zaszaleć. A więc do dzieła, możecie zagłosować na:
 • Domowy kebab z kurczaka – pozycja kultowa, budki z nim można spotkać na każdej większej ulicy miasta. Dlatego moim celem jest jego odtworzenie – dobrze przyprawione mięso, plus 2 sałatki, pita oraz delikatny sos czosnkowy sprawią, że zamarzycie zjeść go następnym razem ponownie
 • Hot chicken – to kolejna próba odtworzenia kurczaka z słynnej sieciówki KFC. Zobaczycie tutaj ostrą panierkę plus kawałki kurczaka w postaci skrzydełek, pałek itp. Jeszcze nie wiem, jakie mięso wybiorę, ale na pewno nie pierś z kurczaka, nie będą to stripsy.
 • Wypasiony burger – tutaj mam zamiar ponieść się własnej inwencji twórczej. Bułkę zawierającą kotleta wołowego (sama przyrządzę) zamierzam wzbogacić o nietypowe dodatki np. pieczarki czy jakiś ciekawy sos. Klasyka połączona z eksperymentem.
 • Sandwich na bogato – tutaj również ma ponieść mnie doza fantazji, sama chcę coś stworzyć. Powiem tylko, jeżeli znacie kanapki z subway, to ja po prostu spróbuję zrobić własną wersję nadzianej dodatkami bagietki.
Swoje głosy możecie oddawać od teraz 1 marca 2013 roku do 8 marca 2013 roku do godziny 22 (zróbcie mi niespodziankę na Dzień Kobiet!).

Ponadto, w przypadku remisu obowiązują zasady takie jak poprzednie – to ja wraz z bratem i A. zwykłą większością głosów wybiorę wygraną pozycję, którą potem opublikuję na blogu.

Pozdrawiam,
Anulla

16 komentarzy:

 1. czekam z niecierpliwością, zagłosowałam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam i kibicuję hot chicken :D ostatnia Twoja propozycja to był hit! :D ale frajda z tym oczekiwaniem haha :D

  OdpowiedzUsuń
 3. zagłosowałam :) i czekam na burgera!

  OdpowiedzUsuń
 4. Znowu mój typ nieco w tyle :) Pozdrawiam i owocnego szaleństwa w kuchni życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. zagłosowane, pozdrawiam ciepło :))

  OdpowiedzUsuń
 6. ciekawe czy tym razem wyjdzie na moje:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawi mnie jak wypasisz burgera ;)

  OdpowiedzUsuń

Podpisz się pod komentarzem, jeżeli jesteś Anonimowy:)