niedziela, 26 sierpnia 2012

Nowy look sukienki!


Wreszcie przerobiłam obiecaną Wam sukienkę. Zrobiłam w niej małe zmiany kosmetyczne. Ta wersja bardziej mi się podoba niż poprzednia. Dodałam z tyłu sukienki suwak (bardzo modne w tym sezonie) oraz skróciłam ją, bo była za kolano. Miałam trochę problemów z jego wszyciem, ale dopiero uczę się obsługiwać maszynę, dlatego nie wygląda to tak jakbym chciała. Wczoraj pokazywałam ją koleżance i stwierdziła, że jest dobrze, skoro tak, to zamieszczam Wam efekt mojej pracy:)

sukienka po przerobieniu
sukienka przed przeróbką

Wykonanie:
1.       Aby ściąć sukienkę z zakładkami należy najpierw jedną z nich odpruć. Odciąć odpowiednią długość (taka o jaką ma być skrócona sukienka, lecz zostawić 1 cm więcej na lamówkę). Obszyć na maszynie lamówkę.
2.       Następnie pora wziąć się za suwak. Z tyłu sukienki na samej górze jak są ramiona odmierzyć poziomo połowę. W tym miejscu rozciąć wzdłuż na suwak (mniej więcej tyle ile cm ma suwak – mój miał 15-16 cm). Szpilkami wpiąć suwak zawijając lamówkę, aby nie było widać rozcięcia. Można sfastrygować ręcznie nicią, aby wygodniej się szyło. Wszyć suwak na maszynie.
3.       Gotowe! Koszt: 3 zł za suwak z metalowymi ząbkami.

ścięta sukienka + przypięty suwak
wszyty suwak

4 komentarze:

 1. Ale super teraz wygląda ;) Dzięki za odwiedziny u mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna, nie było zamka w kolorze góry czy to tak specjalnie? A jaki to rozmiar? 44?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak specjalnie, chciałam ciemniejszy, aby było go widać:)jest to M albo L czyli 38/40. Ale prędzej L z tego co pamiętam. Dokładnie nie podam, bo metkę rozcięłam wszywając suwak:)

   Usuń

Podpisz się pod komentarzem, jeżeli jesteś Anonimowy:)